Νέα

Άμιλλα 2000 – Αιγέας Χίου 51-39

Με το αριστερό ξεκίνησε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις της καθώς γνώρισε την ήττα με 51-39.

Ο ΑΙΓΕΑΣ πέταξε ένα ημίχρονο καθώς τίποτα δεν πήγε καλά και βρέθηκε πίσω με 31-16 με μεγάλη αστοχία στο σουτ. Το 3ο δεκάλεπτο μια άλλη εικόνα με την άμυνα μας να πνίγει

Η σεζόν 2019 - 20 ήταν η πρώτη χρονιά που ο Αιγέας έπαιξε στην Α2 Εθνική κατηγορία μπάσκετ γυναικών.

Απολαύστε κάποια highlights της ομάδας μας.

Στα πλαίσια προετοιμασίας για την νέα σεζόν στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών, ο Α.Σ. Αιγέας διοργανώνει τουρνουά (9-11 Οκτωβρίου) στο Κλειστό Γυμναστήριο Χίου. Το τουρνουά θα αποτελέσει ένα σημαντικό τεστ ετοιμότητας για όλες τις ομάδες που συμμετέχουν, μιας και η επίσημη έναρξη

Η Α2 ως περιπέτεια ξεκίνησε το 2017 αφού παίρνοντας το πρωτάθλημα κληρωθήκαμε στα μπαράζ στην Α2 σε εύκολο όμιλο με μεγάλο αντίπαλο τον Πελασγό Μεγαλόπολης. Στον άλλο όμιλο υπήρχαν 3 μεγάλα φαβορί: το Αρκάδι Ρεθύμνου, η Πάτρα και η Κως.