Πρεμιέρα με ήττα στην Τρίπολη

Άμιλλα 2000 – Αιγέας Χίου 51-39

Με το αριστερό ξεκίνησε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις της καθώς γνώρισε την ήττα με 51-39.

Ο ΑΙΓΕΑΣ πέταξε ένα ημίχρονο καθώς τίποτα δεν πήγε καλά και βρέθηκε πίσω με 31-16 με μεγάλη αστοχία στο σουτ. Το 3ο δεκάλεπτο μια άλλη εικόνα με την άμυνα μας να πνίγει τις γηπεδούχες με το σκορ να φτάνει στο 33-27.
Δεν μπόρεσε να κρατήσει ο ΑΙΓΕΑΣ αυτό το ρυθμό και η ΑΜΙΛΛΑ κατάφερε να κρατάει το σκορ στους 10 πόντους διαφορά και τελικά να παίρνει το ροζ φύλλο.

Διαιτητές: Κωστής-Πλέγας
Ημίχρονο: 31-16
Άμιλλα (Τσουκαλάς): Σαραντοπούλου, Μαντάτα 10(2), Τσουκαλά 11, Μιχάλου, Χασαπίδου, Κουφογιάννη 13, Μονογιού 2, Τζανή 2, Μάγλαρη, Τρυφωνίδη 7, Παναγιωτοπούλου 6, Παπουτσή.
Αιγέας (Γιασεμής): Κοτσία 7(1), Δάνδουλα 1, Άγκο 1, Κούκουνα, Ατσαβέ, Καρούση 2, Κοματσιούλη 16(2),Λοΐζου 3(1), Γιαμαλίδου 2, Καλιγέρη, Σβορώνου 7.