Νεανίδων BAOΛ - ΑΙΓΕΑΣ 37-71

Συνεχίζοντας το αήττητο για έκτη συνεχόμενη χρονιά οι νεανίδες του ΑΙΓΕΑ κατάφεραν να ξεκινήσουν με το δεξί την νέα αγωνιστική σεζόν. Οι πρωταθλήτριες Χίου είχαν ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στον ΒΑΟΛ, δίνοντας την ευκαιρία στην προπονήτρια τους Μ. Γιασεμή να χρησιμοποιήσει όλα τα κορίτσια.
Στα πρώτα 5 λεπτά του παιχνιδιού τα κορίτσια μας ήταν νωθρά με το σκορ να βρίσκεται στο 6-5. Στα επόμενα 5 λεπτά του δεκαλέπτου όλα διορθώθηκαν και φτάσαμε στο επιμέρους σκορ 8-23. Ο αγώνας συνεχίστηκε χωρίς εκπλήξεις και η ομάδα μας αύξησε πολύ γρήγορα τη διάφορα στο +30 κρατώντας την μέχρι το τελικό 37-71. Συγχαρητήρια στις γηπεδούχες για την εμφάνιση.
Ξεκούραστη υπόθεση για Καρατζάννου(2003) και Σβορώνου(2004) που προκάλεσαν δέος κάτω από το καλάθι με 22 και 24 πόντους αντίστοιχα. Πολύ καλή εμφάνιση κι από τη Δάνδουλα(2006) με 11(1) πόντους. Επέστρεψε στο δυναμικό μας η μικρή playmaker Χαλιά, οργανώνοντας άψογα και σκοράροντας 5 πόντους. Πρωτοεμφανιζόμενες με τη φανέλα των νεανίδων οι Χαψιά και Μπογή.
Συγχαρητήρια στα κορίτσια του ΑΙΓΕΑ για τη νίκη τους. Η σημερινή τους απόδοση δημιουργεί προσδοκίες για ακόμη καλύτερες εμφανίσεις στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Διαιτητές: Ροδίτης - Πουλάκης
Δεκάλεπτα: 08-23, 08-14, 09-16, 12-18.
ΒΑΟΛ Χίου (Σαμιώτης) Σαλιάρη 18(1), Πατεράκη, Νεαμονίτη 2, Σουλίκα 7(1), Δαμηλάκη, Φουσφούκα 4, Κωνσταντινούδη 2, Αμέντα, Χριστοβασίλη, Πατάπη 2, Μαθιούδη 2, Χαβιάρα.
ΑΙΓΕΑΣ (Γιασεμή) Χαλιά 5, Δάνδουλα 11(1), Σκουφάρα 4(1), Χαψιά 5(1), Μπογή, Πάντζη, Μπερέτα, Βολικάκη, Καρατζάννου 22, Ζαφείρη, Σβορώνου 24.